Fotografowanie sztuki jak profesjonalista w 4 krokach

Jako artyści spędzamy mnóstwo czasu na doskonaleniu naszego rzemiosła.

A potem, po godzinach pracy nad obrazem, wyczerpani i nieterminowi, często zaniedbujemy najważniejszą część procesu: fotografowanie pracy. Zbyt wielu z nas jest trochę zagubionych, jeśli chodzi o szczegóły i zadowala się kilkoma niechlujnymi ujęciami przed wysłaniem grafiki. 

 

Ponieważ artyści są zobowiązani do przesyłania prac w formie cyfrowej na wystawy, granty, rozmowy i stronę profilu publicznego, dobra fotografia zapewnia pierwsze wrażenie Twojej sztuki i profesjonalizmu. Często widzimy artystów z niesamowitą grafiką, ale mamy obrazy, które są kręcone w słabo oświetlonych, niechlujnych środowiskach, które zniekształcają oryginalną grafikę.

Wiedza o tym, jak prawidłowo sfotografować swoją pracę, może oznaczać różnicę między przyjęciem na wystawę, a zdobyciem przychylności ważnego klienta lub dyrektora galerii. Zebraliśmy kilka wskazówek dotyczących fotografowania Twoich dzieł sztuki, abyś mógł zacząć fotografować swoje dzieła jak profesjonalista.

1. Zawieś swoją grafikę na ścianie

Regularnie widzimy sfotografowane dzieła sztuki oparte o ścianę i kręcone pod kątem w dół. Znajdź ścianę w neutralnym kolorze (białą, czarną, szarą) i zawieś swoją pracę na wysokości, na której środek elementu będzie równoległy do ​​miejsca, w którym będzie znajdował się aparat — albo na statywie, albo stabilnie opierając się na stole lub innej powierzchni.

2. Odpowiednio oświetl swoją pracę

Jeśli fotografujesz swoją pracę w pomieszczeniu, rób to w pomieszczeniu z dużą ilością okien i naturalnym światłem. Niektórzy artyści lubią również fotografować swoje prace na zewnątrz, gdy jest pochmurno lub zachmurzone, ponieważ pośrednie światło słoneczne zapewnia najlepsze oświetlenie. Naturalne światło może być pięknym sposobem na fotografowanie Twojej pracy, o ile jest pośrednie.

Jeśli pogoda nie dopisuje lub jeśli masz przed sobą późny termin, będziesz musiał ustawić zestaw oświetleniowy. Dobrą wiadomością jest to, że nie musisz wydawać tony na profesjonalną oprawę, jeśli nie jesteś gotowy, aby w nią zainwestować.

Wszystko czego potrzebujesz to co najmniej dwa światła do pracy w 2 wymiarach. Wykorzystaliśmy stojaki oświetleniowe, które często widuje się w pokojach akademików (te z trzema regulowanymi żarówkami) lub lampki zaciskowe. Umieść światła w połowie odległości między aparatem a płótnem pod kątem 45 stopni w kierunku ściany (pomoże to wyeliminować cienie i „gorące punkty” na obrazie). Jeśli masz parasole do swoich świateł, przymocuj je teraz.

LIGHT HACK : Jeśli nie masz profesjonalnego zestawu oświetleniowego, możesz łatwo zhakować rozpraszanie światła za pomocą białej folii lub białego plastiku między światłami a pracą. Pomaga to równomiernie rozprowadzić światło. Alternatywnie można ustawić kilka arkuszy białego rdzenia z pianki, aby symulować efekt „światła grabiącego”, w którym światła są skierowane na rdzeń z pianki, a tablica odbija światło z powrotem na element.

 

3. Dostosuj aparat i ustawienia

Gdy grafika jest przymocowana do ściany, dokładnie sprawdź, czy kamera jest ustawiona tak, aby obiektyw był wyrównany ze środkiem obrazu. Chcesz ustawić aparat tak, aby ramka była wypełniona większością obrazu, z odrobiną tła, które możesz później wyciąć. Dla wielu jurorów ważne jest, aby zobaczyć krawędzie obrazów, aby uzyskać poczucie skali.

ISO i przysłona aparatu są bardzo ważne, aby uzyskać wyraźne, ostre i jasne obrazy Twojej grafiki. ISO określa, jaką czułość filmu mierzono. Im wyższy numer, tym błona była bardziej czuła na światło, a obraz grubszy. W tym przypadku, ponieważ chcemy bardzo wyraźnych obrazów, chcemy mieć niską czułość ISO. Zdjęcia studyjne będą na ogół kręcone przy ISO 100.

 

F-stop przysłony aparatu dostosowuje ilość światła przepuszczanego przez obiektyw, zwiększając lub zmniejszając otwór. Im wyższa liczba, tym mniej światła przechodzi. W przypadku lustrzanki cyfrowej idealny zasięg do fotografowania dzieł sztuki wynosi od f-8 do f-11.

 

WSKAZÓWKA: Ustaw licznik czasu aparatu na cztery lub pięć sekund, aby naciśnięcie spustu migawki nie powodowało poruszenia obrazu.

4. Edytuj swoje zdjęcia do perfekcji

Istnieje wiele darmowych lub niedrogich alternatyw oprogramowania do edycji zdjęć, które pomogą zminimalizować wszelkie niespójności. Podczas gdy Photoshop wciąż króluje, Photoshop Elements lub Gimp umożliwiają podstawowe funkcje, takie jak korekcja kolorów, przycinanie i inne drobne korekty. Lightroom oferuje również program do edycji oparty na subskrypcji, na który przysięgają profesjonalni fotografowie.

 

Na koniec.

Istnieje oczywiście wiele dodatkowych niuansów i sztuczek, które można dodać do tego wstępnego przewodnika. Jeśli jednak chcesz poprawić swoje zdjęcia i profesjonalnie reprezentować się na swojej stronie profilu publicznego , jest to świetne miejsce na rozpoczęcie.